fbpx
05 maj 2023

Światowy Dzień Higieny Rąk

Światowy Dzień Higieny Rąk

Światowy Dzień Higieny Rąk obchodzony jest w dniu 5 maja. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w 2009 roku zapoczątkowała kampanię „Higiena rąk to bezpieczna opieka”. Polska dołączyła się do tego programu w 2013 roku. Obecnie Światowy Dzień Higieny Rąk obchodzony jest w ponad 170 krajach świata.

5 maja na całym świecie higiena rąk promowana jest jako najlepszy sposób zmniejszenia liczby zakażeń. Program higieny rąk WHO ma formę kampanii, w ramach której opracowano kompleksowy schemat działań i wytyczne postępowania. Na ich podstawie firma Medilab stworzyła materiały edukacyjne dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Pliki do pobrania, między innymi:

Schemat chirurgicznej dezynfekcji rąk Pobierz

Schemat mycia i/lub dezynfekcji higienicznej rąk Pobierz

Schemat 5 punktów higieny rąk Pobierz

Schemat 5 punktów prawidłowo przygotowanych rąk do mycia i dezynfekcji Pobierz

Wśród nich znajdą Państwo również Schemat higieny rąk dla dzieci, gdyż higiena rąk jest najważniejszym elementem profilaktyki zakażeń zarówno w szpitalu, jak i poza nim. Już od najmłodszych lat nawyki higieniczne powinny być wpajane, a dzieci edukowane o zagrożeniach wynikających z niewłaściwej higieny rąk. Tak proste czynności, jak mycie i dezynfekcja rąk istotnie przyczyniają się do zmniejszenia liczby zakażeń. Z tego powodu firma Medilab przeprowadza liczne szkolenia i akcje promujące higienę rąk wśród personelu medycznego, ale również w sektorze beauty oraz dla dzieci. Edukacja jest jednym z głównych kierunków działań firmy.

Wróć do wszystkich aktualności