Kim jesteśmy

Medilab Firma Wytwórczo Usługowa Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku jest polską firmą rodzinną, która powstała w 1988 roku i zajmuje się dystrybucją środków dezynfekcyjnych.

 

„Chcemy systematycznie podnosić standardy higieny w gospodarce, a w szczególności w opiece zdrowotnej.
Czynić to będziemy dla dobra pacjentów i obniżenia społecznych kosztów zaniedbań higienicznych.”

Trochę wspomnień…

1991-1998

Lata 1991-1998 to okres znaczącego rozwoju firmy i uzyskania pozycji lidera pośród dostawców środków dezynfekcyjnych w Polsce. To również okres wzrostu rynku prywatnych świadczeń zdrowotnych, jak i wzrostu świadomości i odpowiedzialności personelu medycznego w zakresie profilaktyki zakażeń szpitalnych.
Potrzeba zaopatrzenia rosnącej liczby odbiorców wywołała konieczność rozbudowy sieci dystrybucji w oparciu o hurtownie farmaceutyczne oraz specjalistyczne sklepy medyczne i stomatologiczne.
Nowoczesne produkty trafnie dobrane do potrzeb i realiów polskiej ochrony zdrowia sprawiły, iż firma szybko zyskała pozycję lidera na rynku środków dezynfekcyjnych w Polsce.

 

1999-2007

Lata 1999-2007 to okres, w którym firma kontynuuje wzrost i umacnia swoją pozycję na polskim rynku. Potrzeba rozwijania oferty zaowocowała nawiązaniem współpracy z kolejnymi światowymi producentami środków dezynfekcyjnych.                                                                                                           Następnie Medilab wprowadził do sprzedaży doskonałej jakości autoklawy, myjnie i dezynfektory renomowanych światowych producentów.              Podążając za potrzebami rynku oferta została rozszerzona również o szeroką gamę produktów stomatologicznych stosowanych w protetyce, chirurgii, periodontologii oraz stomatologii zachowawczej.

2008-2018

W 2008 roku przenieśliśmy siedzibę Medilab do nowoczesnego budynku przy ul. Niedźwiedziej w Białymstoku. Do dnia dzisiejszego tutaj pracują działy stacjonarne. W tym czasie ruszyła też nowa witryna www.medilab.pl.                 Był to dla nas swego rodzaju nowy początek. W nowym miejscu, z nową energią i pomysłami wkroczyliśmy w kolejny etap funkcjonowania jednocześnie kontynuując realizację wytyczonych celów.                                     W 2018 roku hucznie obchodziliśmy 30-lecie działalności firmy – perłowy jubileusz.

2019 do teraz

W roku 2019 firma Medilab weszła w fazę dynamicznych przemian, które są naturalnym efektem rozwoju przedsiębiorstwa. Nawiązaliśmy nowe kontrakty handlowe, wprowadziliśmy do oferty szereg nowości. Przeprowadziliśmy          w spółce rebranding, który obejmował między innymi: lifting znaku, opracowanie spójnej linii etykiet produktów czy stworzenie Księgi Znaku. Medilab pozostaje jednym z wiodących dostawców produktów i rozwiązań stosowanych w procedurach zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Zamierzamy dalej korzystać ze zdobytych doświadczeń, wiedzy, intuicji – aby dalej rozwijać się dla Was.

Niewiele polskich firm o prywatnym kapitale zaopatrujących obszar medyczny może pochwalić się tak długim doświadczeniem.
Podczas 35-letniej działalności w firmie skrystalizował się wybór branż i ścisły zakres działalności handlowej. Są to:

Nasz asortyment środków dezynfekcyjnych jest bardzo szeroki, a każdy z produktów to doskonałe połączenie wysokiej jakości, dostosowania do polskich realiów i niskiej ceny. Poprzez prowadzone szkolenia propagujemy najnowocześniejsze światowe standardy z zakresu higieny. Kontakt z autorytetami w tej dziedzinie w kraju, jak też na forum międzynarodowym pozwala nam na podnoszenie własnej wiedzy i przekazywanie jej innym.

Skuteczność procesów sterylizacji musi być regularnie kontrolowana za pomocą testów i wskaźników. Sterylizowane narzędzia medyczne o ile mają być bezpiecznie przechowywane muszą być opakowane w specjalistyczne, zgodne z normami opakowania. Medilab od lat dostarcza najwyższej jakości testy oraz torebki i rękawy do sterylizacji.

Wprowadzanie wysokich standardów higieny szpitalnej wymusza wyposażenie placówek ochrony zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt spełniający obowiązujące normy. Nasi partnerzy zagraniczni należą do czołówki światowych producentów sprzętu medycznego. Ta część rynku medycznego obsługiwana jest z dużym sukcesem przez naszą firmę zarówno w zakresie doradztwa, sprzedaży jak i świadczenia usług serwisowych.

Naszym celem jest oferowanie polskim stomatologom nowoczesnych, sprawdzonych na świecie materiałów stomatologicznych. Szczególny nacisk kładziemy na użyteczność produktów – ich zastosowanie musi być łatwe i oszczędzać czas użytkowników. Bardzo ważna jest dla nas dziedzina chirurgii stomatologicznej. Oferujemy produkty innowacyjne, oparte na wyjątkowych, nowoczesnych technologiach.

Produkty, w które zaopatrujemy naszych klientów są zawsze starannie dobierane na podstawie trzech kluczowych cech: doskonałej jakości, dostosowania do potrzeb polskich odbiorców i korzystnej ceny.

Dbamy o to, aby pozostawać w ścisłym kontakcie z dostawcami. Uczestniczymy aktywnie w rozwijaniu marki producenta. Organizujemy działania marketingowe w Polsce, zapewniając sieć dystrybucji dostosowaną do specyfiki produktów.

Potrafimy trafnie ocenić potrzeby polskiego rynku. W ciągu trzech dekad działalności zgromadziliśmy duże doświadczenie i dzięki temu produkty wprowadzane na rynek przez naszą firmę odnoszą sukces. Od 1988 roku cieszymy się opinią godnego zaufania, stabilnego partnera handlowego, zarówno wśród producentów, jak i odbiorców w Polsce. Na umocnienie tej opinii pracujemy każdego dnia.

Co Medilab oferuje swoim klientom:

WIARYGODNOŚĆ

Nasza firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w zakresie zwalczania i profilaktyki zakażeń.

JAKOŚĆ

Nieustannie rozwijamy naszą ofertę. Współpracujemy z producentami z całego świata. Wybieramy najlepsze produkty i tworzymy unikalne rozwiązania dopasowane do aktualnych potrzeb naszych Klientów.

PROFESJONALIZM

Tworzymy zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Organizowane przez nas liczne szkolenia i kampanie edukacyjne przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy w dziedzinie epidemiologii i zapobiegania zakażeniom.

PROGRAM 3D

Medilab:

DORADZI – w zakresie ustalenia poziomu zagrożenia epidemiologicznego
DOBIERZE – stosowne procedury higieniczne
DOSTARCZY – profesjonalne produkty o adekwatnym do zagrożenia spektrum biobójczym

Masz jakieś pytania?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!