18 cze 2024

Ogólnopolska akcja edukacyjna WSZYSTKIE ŻABKI MYJĄ ŁAPKI

Ogólnopolska akcja edukacyjna WSZYSTKIE ŻABKI MYJĄ ŁAPKI

Światowy Dzień Higieny Rąk był okazją do przeprowadzenia w szpitalach w całej Polsce akcji edukacyjnej
„Wszystkie Żabki myją łapki”: zabawa i nauka dla dzieci!

Ponad 2000 dzieci wzięło udział w wyjątkowych wydarzeniach z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, które zorganizowaliśmy w całej Polsce.
Podczas tych spotkań dzieci dowiedziały się, jak ważne jest mycie rąk i jak chronić się przed patogenami chorobotwórczymi.
Dzieci uczestniczyły w bajce edukacyjnej o Czystku, Brudku i Zielonej Żabce, która w zabawny sposób przekazała im morał na temat dbania o higienę. Dodatkowo brały udział w eksperymencie z wodą i pieprzem, który pokazał, jak mydło na dłoniach odpędza bakterie (podobnie jak pieprz ucieka od wody), a także w eksperymencie z lampą UV, gdzie dzieci mogły sprawdzić, czy ich technika mycia rąk jest prawidłowa i efektywna. Na koniec otrzymały materiały edukacyjne, które pomogą im zapamiętać zasady prawidłowego mycia rąk.
Głównym celem wydarzenia było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest mycie rąk. Eksperymenty i zabawy w przystępny sposób przekazały dzieciom wiedzę o higienie, a bajka edukacyjna dodatkowo zmotywowała je do dbania o czystość.

Udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Medilab z pewnością był dla dzieci niezapomnianym przeżyciem, które skłoni je do regularnego i prawidłowego mycia rąk.

 

 

Wróć do wszystkich aktualności