fbpx
18 sie 2021

Medinews Nr 6

Medinews Nr 6

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem naszego biuletynu, w którym głównym tematem jest problem codziennego mierzenia się z pandemią COVID-19.

Poruszamy wyjątkowo ważne zagadnienie jakości, skuteczności bójczej oraz prawidłowości dopuszczenia do obrotu w Polsce środków dezynfekcyjnych, ponieważ wyłącznie profesjonalne medyczne preparaty chronią nas przed transmisją zakażeń. W kolejnym artykule wskazujemy, że dobór właściwego systemu higieny rąk jest równie ważny jak jakość preparatu. Cały czas istotnym tematem jest dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania, w artykule zwracamy szczególną uwagę na kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze tej metody. Kolejno podejmujemy próbę analizy kontrowersyjnej kwestii dezynfekcji rękawic medycznych.

W nowym dziale naszego biuletynu – Ikony Dezynfekcji, przedstawiamy sylwetkę doktora Hansa-Joachima Rödgera, właściciela firmy Lysoform oraz członka Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. środków dezynfekcyjnych. Lysoform od 1900 roku specjalizuje się w produkcji środków dezynfekcyjnych. Od ponad 30 lat firma Medilab jest dystrybutorem marki Lysoform w Polsce.

Przed nami jeszcze wiele wyzwań związanych z pandemią. Musimy nauczyć się żyć i pracować w tych trudnych warunkach. Zachęcamy Państwa do lektury biuletynu, bo tematy w nim poruszone są aktualne i ważne, a im więcej wiemy o pandemii, tym szybciej ograniczymy i złagodzimy jej skutki.

MediNews Nr 6   Pandemia… ciągle nowe wyzwania

Wróć do wszystkich aktualności