WRZESIEŃ
2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

WYDARZENIA, NA KTÓRYCH BĘDZIEMY:

24-25.09.2020 Kurs: Rekonstrukcje implantoprotetyczne wolne od powikłań zobacz na mapie
Gorąco zapraszamy


do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Soft Tissue Institute

oraz High and Dentistry.Temat szkolenia: Rekonstrukcje implantoprotetyczne wolne

od powikłań.

Wykładowca: Ewa Chomik, Grzegorz Wasiluk


Termin: 24-25 września 2020r.


Szkolenie pokazujące jak wykonać protetykę na implantach tak, aby korona wyglądała estetycznie, a jednocześnie żeby uzyskać długoterminową stabilność biologiczną kości i tkanek miękkich wokół implantu. Szkolenie omawiające prace na pojedyńczych implantach, mostach na implantach jak i rozległych konstrukcjach w bezzębiu. Ale także jakie rozwiązania najlepiej wybrać               u pacjentów z deficytami higienicznymi. Warsztaty praktyczne i niezależność od używanego systemu implantologicznego.


Zespół Medilab.
Czytaj więcej
08-09.10.2020 Kurs: Gospodarowanie tkankami miękkimi zobacz na mapie
Gorąco zapraszamy


do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Soft Tissue Institute.Temat szkolenia: Gospodarowanie tkankami miękkimi

Wykładowca: Michał Szczutkowski


Termin: 8-9 października 2020r.


GTM można przyjąć za najbardziej podstawowe ze wszystkich szkoleń w STI. Omówienie zasad mikrochirurgii: narzędzia, szycie oraz wszyskie tips and tricks. Cała filozofia delikatnego, zgodnego z biologią umieszczenia implantu, tak aby stworzyć wokół niego odpowiednie grube, identyczne kolorystycznie oraz nieruchome dziąsło. Cztery podstawowe zabiegi w tkanek miękkich umożliwiających rozwiązanie 90% procent sytuacji przy implantach:

  -  przeszczep dziąsła FGG
  -  przeszczep tkanki łącznej tech. deepitelializacji SCTG
  -  przeszczep tkanki łącznej tech. jednego cięcia SCTG
  -  płat przesunięty dowierzchołkowo AAF


Zespół Medilab.Czytaj więcej
15-16.10.2020 Kurs: Podniesienie dna zatoki szczękowej w praktyce klinicznej zobacz na mapie
Gorąco zapraszamy


do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Soft Tissue Institute.Temat szkolenia: Podniesienie dna zatoki szczękowej

w praktyce klinicznej.


Wykładowca: Daniel Ciapiński


Termin: 15-16 października 2020r.


Jedną z trudniejszych, a zarazem najczęściej koniecznych procedur do wykonania jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Jest to szkolenie skierowane dla lekarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych którzy w swojej praktyce wykonali już kilka zabiegów implantacji. Odpowiednie przygotowanie i kwalifikacja pacjenta do zabiegów sinus lift jest niezbędne i kluczowe, aby uzyskać przewidywalny                       i długoterminowy efekt leczenia. W trakcie szkolenia omawiamy kiedy można wykonać podniesienie dna zatoki z jednoczasową implantacją a kiedy należy taki zabieg odroczyć w czasie i jak długo czekać. Najważniejszym celem tego szkolenia jest przekazanie wiedzy kiedy taki zabieg wykonywać, jak pacjentów kwalifikować i przygotować do zabiegów. Szkolenie zawiera elementy praktycznych ćwiczeń na preparatach zwierzęcych z podnoszenia zatok szczękowych oraz regeneracji, a także zarządzania tkankami miękkimi                   i powikłaniami, jakie mogą wystąpić po zabiegach. Uczestnicy zobaczą na żywo zabieg przeprowadzany przez wykładowcę.


Zespół Medilab.Czytaj więcej
Zobacz wszystkie