Dual-Block

Tecnoss


Materiał Dual-Block jest to korowo-gąbczasty blok kości heterologicznej
o właściwościach osteokondukcyjnych.

Może być stosowany w zabiegach, gdzie przeprowadza się regenerację dużych obszarów kości: dzięki zawartości kolagenu wspomaga tworzenie się skrzepu krwi
i w efekcie migrację komórek regenerujących i naprawczych, wszczep ulega stopniowej resorpcji w czasie, w którym powstaje nowa kość na skutek działania osteoblastów.Dual-Block musi być nawilżony poprzez zanurzenie w ciepłym roztworze soli fizjologicznej lub antybiotyku przez 5-10 minut.

Następnie kształt bloku może być dostosowany do defektu, a miejsce wszczepu musi zostać poddane odpowiedniej dekortykacji w celu zapewnienia maksymalnego kontaktu
wszczepu z kością wyrostka. Blok należy zawsze unieruchomić w polu za pomocą mikrośrub. Dual-Block stosuje się w zabiegach augmentacji silnie zresorbowanego wyrostka szczęki. Jakąkolwiek zastosuje się w tym celu technikę, zaleca się wypełnienie pozostałych wolnych przestrzeni wokoło bloku materiałem w formie granulatu, aby uzyskać potrzebną objętość i kontur wypełnienia.

MATERIAŁY DO POBRANIA
Ulotka Pobierz
Ulotka w wersji angielskiej Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Dual-Block
OsteoBiol Dual-Block
OsteoBiol Dual-Block
20x15x5 - wieprzowy wygięty --------------------------------------------- 20x15x5 - wołowy --------------------------------------------- 20x10x5 - wołowy wygięty -------------------------------------------- 20x20x5 - wołowy wygięty 1 szt.
Drukuj