Spongiosa Block

Tecnoss


Spongiosa Blok z kolagenem: blok kości gąbczastej pochodzenia zwierzęcego wyprodukowany z wykorzystaniem opatentowanej przez firmę Tecnoss metody produkcji, która pozwala uniknąć ceramizacji kryształków hydroksyapatytu, co wpływa na przyśpieszenie fizjologicznej resorbcji materiału.

Bloki kostne wspomagają regenerującą się kość, podczas gdy ich kształt i objętość nie ulegają zmianie, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych ubytków kostnych. Dodatkowo dzięki zawartości kolagenu ułatwione jest powstawanie skrzepów krwi i późniejsza inwazja komórek regeneracyjnych i naprawczych, w konsekwencji doprowadzając do restitutio ad integrum.
 

Apatos Blok bez kolagenu: naturalny mineralny hydroksyapatyt o właściwościach bardzo zbliżonych do mineralizowanej kości ludzkiej. Blok można odpowiednio formować.

Materiał jest doskonale biokompatybilny i biozgodny (te właściwości zostały potwierdzone w testach przeprowadzonych na żywych tkankach w ośrodku badawczym Uiversita degli Studi w Turynie, zgodnie z metodą ISO 10993).
Dzięki znacznej higroskopijności tkanki kostnej wzbogaconej kolagenem, bloki  można nasączać wybranymi lekami i stosować jako ich nośnik.

Sposób użycia:
Przed użyciem blok należy namoczyć na 5-10 minut w sterylnym roztworze fizjologicznym lub antybiotykach. Następnie, preparat może być zaadoptowany do miejsca wszczepu, które musi być dokładnie pozbawione warstwy korowej, by zagwarantować lepszą osteointegrację; bloczek musi być unieruchomiony za pomocą śrub do osteointegracji i przykryty resorbowalną membraną (membrana Soft Cortical Lamina lub Evolution).

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia stomatologiczna i szczękowa: pozioma i pionowa augmentacja kości o dużej objętości.

Chirurgia szczekowo-twarzowa: częściowa lub pełna rekonstrukcja uszkodzonych części anatomicznych powstałych w wyniku urazu lub guzów.


 


MATERIAŁY DO POBRANIA
Opis produktu Pobierz
Ulotka Pobierz
Ulotka w wersji angielskiej Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Spongiosa Block
Spongiosa Block
Spongiosa Block
Bloczek kostny w blistrze: 10x10x20mm; 12x12x12 mm, 20x20x10 mm
Bloczek kostny z kolagenem:
blister 10x10x20mm; BN1E
blister 12x12x12 mm,
blister 20x20x10 mm
Drukuj