Special

Tecnoss


Uzyskane z cienkich tkanek mezynchemalnych (osierdzie wieprzowe) metodą opracowaną przez Tecnoss, suche Membrany Special ulegają całkowitej resorpcji.

Po nawilżeniu Membrana Special staje się przezroczysta i elastyczna; ukierunkowuje wzrost nabłonka i zapobiega jego wrastaniu. Jej działanie wspomaga więc optymalną regenerację tkanki kostnej leżącej pod membraną.

Sposób użycia:
Membranie należy nadać żądany kształt za pomocą nożyczek. Następnie namoczyć w letnim roztworze fizjologicznym. Kiedy membrana osiągnie już żądaną elastyczność, należy ją umieścić w przygotowanym wcześniej miejscu wszczepu.

W leczeniu stomatologicznym, bardzo ważne jest by przygotować kieszonkę za pomocą dźwigni, by uzyskać dobre przyleganie membrany w miejscu wszczepu po zaszyciu brzegów. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się założyć szew  kopertowy, dzięki któremu krawędzie dziąsła przytrzymają membranę.

Jeśli Membrana Special z jakiegokolwiek powodu, rozchodzi się (na przykład, wtórne rozerwanie krawędzi) nie należy jej usuwać; jej plastyczność i konsystencja pozwalają na całkowite zagojenie rany przez ziarnowanie.

Wskazania kliniczne:
Periodontologia: Membrana Special może być stosowana jako separator kości od tkanek miękkich w zabiegach leczenia recesji dziąseł.

Implantologia: ochrona błony zatoki przed założeniem biomateriału, zamykanie preforacji błony zatoki, ochrona biomateriału umieszczonego w ubytkach poekstrakcyjnych.
 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Opis produktu Pobierz
Ulotka Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Special
Membrana Special
Membrana Special
blister 20x20mm; blister 30x30mm;
Membrana dostępna w rozmiarach:
blister 20x20mm bardzo cienka EM02LS
blister 30x30mm bardzo cienka EM03LS
Drukuj