Soft Cortical Lamina

Tecnoss


Miękkie płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego uzyskanej metodą opracowaną i opatentowaną przez Tecnoss, dzięki której uniknięto ceramizacji kryształów hydroksyapatytu, przyspieszających fizjologiczną resorpcję preparatu.

Po powierzchniowym odwapnieniu, płytka jest elastyczna, ale zachowuje zwięzłość typową dla tkanek kostnych, z których pochodzi; brzegi płytki są miękkie by zapobiec mikro-uszkodzeniom otaczających tkanek.

Sposób użycia:
Nadać płytce kształt za pomocą sterylnych nożyczek, następnie namoczyć na 5-10 min w sterylnym roztworze soli fizjologicznej. Gdy płytka osiągnie żądaną elastyczność należy umocować ją za pomocą tytanowych mikrośrub lub przyszyć ją bezpośrednio do otaczających tkanek za pomocą igły atraumatycznej.

W przypadku odsłonięcia, płytkę należy usunąć jedynie jeśli doszło do zakażenia chorego miejsca, ponieważ jej plastyczność i konsystencja pozwalają na zagojenie rany przez ziarnowanie.

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona dużej regeneracji z ryzykiem ekspozycji, gdzie płytka doskonale dopasowuje się zarówno do leżącej poniżej kości, jak i do tkanek miękkich.

Implantologia: idealna do ochrony i stabilizacji poddawanych regeneracji defektów dwuściennych i okołowszczepowych.
 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Opis produktu Pobierz
Ulotka Pobierz
Ulotka w wersji angielskiej Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Soft Cortical Lamina
Soft Cortical Lamina
Soft Cortical Lamina
Soft Cortical Lamina: płytki w rozmiarach: 30x30mm; 20x40mm; 25x25mm
Soft Cortical Lamina: płytki o standardowych grubościach w rozmiarach:
blister 30x30mm; LS03SS
blister 20x40mm; LS02SS
blister 25x25mm LS25SS
Drukuj