Putty

Tecnoss


Biomateriał OsteoBiol Putty w strzykawce, ma konsystencję gęstej pasty i składa się w 80% z Gen-Os i w 20% z czystego żelu kolagenowego OsteoBiol Gel 0.

Charakteryzuje się wyjątkową rozciągliwością i plastycznością, co pozwala na wygodną aplikację. Dzięki zawartości kolagenu zwiększa działanie fibryn w procesie formowania się skupiska osteoblastów, wspomaga proces gojenia i regeneracji tkanek.

Doskonale nadaje się jako wypełniacz zębodołu w zabiegach natychmiastowego wszczepienia implantu po ekstrakcji, zapewnia jego początkową stabilność. Zaleca się przykrycie materiału membraną. Czas resorpcji Putty to ok. 4 miesiące. 


Charakterystyka:
Putty to pasta kostna nie zawierająca antygenów, składająca się w 80% Gen-Os i 20% czystego kolagenu Gel 0. Produkt ten jest wytwarzany zgodnie ze specjalną, opatentowaną procedurą, która nadaje materiałowi wyjątkową rozciągliwość i plastyczność, dzięki czemu jest bardzo łatwy do nałożenia do kieszonek i okołowszczepowych defektów z zachowanymi ścianami.

Dzięki zawartości kolagenu Putty ułatwia krzepnięcie krwi, a następnie inwazję naprawczych i regenerujących komórek. Aby zabieg regeneracji tkanek zakończył się sukcesem, biomateriał Putty wymaga całkowitej stabilizacji i dlatego może być stosowany wyłącznie w takich ubytkach, które mogą go utrzymać. Nie zaleca się stosowania Putty w zabiegach podnoszenia dna zatoki szczękowej lub ubytkach dwuściennych.

Użycie:
Putty założyć do ubytku, aby dokładnie dopasował się do morfologii ubytku - nie kompresować. Wszystkie niestabilne nadmiary należy usunąć przed założeniem szwów.

Zastosowanie kliniczne:
Implantologia: doskonale nadaje się jako wypełniacz zębodołu w zabiegach natychmiastowego wszczepienia implantu po ekstrakcji, ponieważ zapewnia jego pierwotną stabilizację; idealny do zabiegów leczenia periimplantitis i rozszczepienia wyrostka zębodołowego. Przy podniesieniu dna zatoki z dojściem pionowym, Putty można zmieszać z Gen-Os (stosunek Putty – Gen-Os 3:1), co ułatwi aplikację biomateriału.


Chirurgia szczękowa:
do zastosowania jako wypełniacz defektu kości po ekstrakcji zębów, granulomii, usunięciu cysty.


MATERIAŁY DO POBRANIA
Ulotka Pobierz
Opis produktu Pobierz
Ulotka w wersji angielskiej Pobierz
Regeneracja wyrostka - OsteoBiol Pobierz
Dehiscencje i fenestracja - OsteoBiol Pobierz
Sinus lift metodą zamkniętą - OsteoBiol Pobierz
Augumentacja pozioma i pionowa wyrostka - OsteoBiol Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Putty
Putty
Putty
strzykawka 1 x 0,5 cc, strzykawka 1x1,0 cc; strzykawki 3x0,5 cc, strzykawki 3x0,25 cc;
Drukuj
MOŻESZ POTRZEBOWAĆ TAKŻE:
Curved Cortical Lamina
Płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Derma
Membrana wytworzona z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Evolution
Dwustronna resorbowalna membrana uzyskiwana z tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły
Soft Cortical Lamina
Miękkie płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Special
Przezroczysta i elastyczna membrana, uzyskana z cienkich tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły
POLECAMY RÓWNIEŻ:
Apatos
OsteoBiol Apatos to biomateriał pochodzenia zwierzęcego w formie granulatu produkowany w niskiej temperaturze nie zawierający kolagenu.
Szczegóły
Gel 40
OsteoBiol Gel 40 to kompozycja naturalnego kolagenu typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie, zawierająca w 60% granulat Gen-Os.
Szczegóły