mp3

Tecnoss


OsteoBiol mp3 to biomateriał pochodzenia wieprzowego, składający się z nawilżonych granulek kości gąbczastej i korowej z kolagenem (600-1000 μm) dokładnie wymieszanych z czystym żelem kolagenowym OsteoBiol Gel 0.

Jego szczególna konsystencja i dostępność w sterylnej strzykawce pozwala na aplikację mp3 bezpośrednio do miejsca regeneracji tkanki bez potrzeby jakichkolwiek prac przygotowawczych. Pozwala to ominąć fazę nawilżania biomateriału przed założeniem go do defektu i minimalizuje ryzyko przypadkowej ekspozycji materiału na patogeny podczas mieszania i aplikacji. Strzykawka mp3 jest elastyczna, co ułatwia umieszczenie biomateriału w defekcie.
 

Granulat kości wieprzowej ma bardzo podobne cechy do mineralnej struktury kości ludzkiej i może być stosowany jako alternatywa do wszczepów z kości autogennej. Naturalnie mikroporowata struktura granulek ułatwia formowanie się nowej tkanki kostnej w miejscu ubytku i przyśpiesza proces regeneracji.

Materiał resorbuje się stopniowo, dzięki czemu zachowuje oryginalny kształt i objętość wszczepu (właściwości osteokondukcyjne). Ponadto zawarty w nim kolagen ułatwia powstawanie skrzepu, a następnie inwazję komórek naprawczych i regeneracyjnych.

Użycie:
mp3 dostępny jest w gotowych do użycia strzykawkach i może być bezpośrednio nakładany do ubytku, bez konieczności uprzedniego zwilżania materiału. Po dopasowaniu materiału do kształtu defektu należy usunąć wszelkie niestabilne fragmenty, a następnie przystąpić do zaszywania tkanek.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia jamy ustnej i implantologia: dzięki szczególnej formie i granulacji mp3 jest idealnym biomateriałem do chirurgicznych zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej z dostępem bocznym. Zaleca się zamknięcie antrotomii za pomocą membrany OsteoBiol Evolution lub Special.
 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Pozioma augmentacja Pobierz
Regeneracja wyrostka Pobierz
Sinus Lift z dostępu bocznego Pobierz
Ulotka Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
mp3
mp3 Korowo-gąbczasty miks kostny z kolagenem. Granulacja 600-1000 Strzykawka: 1,0 cc; 3x0,25 cc; 3x0,5cc; 3x1,0 cc
Drukuj
MOŻESZ POTRZEBOWAĆ TAKŻE:
Apatos
OsteoBiol Apatos to biomateriał pochodzenia zwierzęcego w formie granulatu produkowany w niskiej temperaturze nie zawierający kolagenu.
Szczegóły
Curved Cortical Lamina
Płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Derma
Membrana wytworzona z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Evolution
Dwustronna resorbowalna membrana uzyskiwana z tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły
Gel 40
OsteoBiol Gel 40 to kompozycja naturalnego kolagenu typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie, zawierająca w 60% granulat Gen-Os.
Szczegóły
Putty
OsteoBiol Putty to biomateriał o konsystencji gęstej pasty, składający się w 80% z Gen Os i w 20% z czystego żelu kolagenowego OsteoBiol Gel 0.
Szczegóły
Soft Cortical Lamina
Miękkie płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Special
Przezroczysta i elastyczna membrana, uzyskana z cienkich tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły