Gen-Os

Tecnoss


OsteoBiol Gen-Os to korowo-gąbczasty miks kości heterologicznej z kolagenem. Przeznaczenie: uniwersalny wypełniacz przestrzeni.

Naturalny substytut kości autogennej z zachowaną strukturą (matryca i forma porowata), wykazuje dużą aktywność osteokondukcyjną. Jest biokompatybilny i biodostępny, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Universita degli Studi di Torino zgodnie z metodą ISO 10993 na żywych tankach.

Gen-Os jest resorbowalny i zapewnia wsparcie tkanek podczas formowania się nowej kości pozwalając na zachowanie oryginalnego kształtu i objętości (właściwości osteokondukcyjne). Ponadto, dzięki zawartości kolagenu Gen-Os ułatwia krzepnięcie krwi i następnie inwazję naprawczych i regenerujących komórek, a w konsekwencji restitutio ad integrum w obszarze brakującej kości.

 Ze względu na swoją hydrofilność może służyć jako nośnik wybranych leków.
 

Użycie:
Gen-Os musi być zawsze zwilżony i dokładnie wymieszany kilkoma kroplami sterylnego roztworu fizjologicznego w celu aktywacji matrycy kolagenowej i wzmocnienia adhezji biomateriału; może być również mieszany z Gel 0 lub krwią pacjenta. Jeśli jest taka potrzeba, może być również mieszany z lekami wybranymi do zabiegu.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia szczękowa: do zastosowania jako wypełnienie kości po ekstrakcji, usunięciu cysty, rozczepieniu wyrostka.

Implantologia: uniwersalny wypełniacz stosowany w zabiegach leczenia dehiscencji i zapalenia okołowszczepowego (periimplantitis), defektów dwuściennych, podniesienia dna zatoki z dojściem bocznym i zamkniętym.  W miarę potrzeb Gen-Os może być dodatkowo stabilizowany za pomocą żelu Gel 0 i przykryty membraną OsteoBiol lub Soft Cortical Lamina.

Zalety:
Po zwilżeniu sterylnym roztworem soli fizjologicznej Gen-Os zwiększa swoją objętość o 50%, natomiast zwilżony kolagen, zawarty w każdej granulce, wpływa na lepszą adhezję biomateriału.
 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Dehiscencje i fenestracje Pobierz
Regeneracja przyzębia Pobierz
Regeneracja wyrostka Pobierz
Sinus Lift metodą zamkniętą Pobierz
Sinus Lift z dostępu bocznego Pobierz
Ulotka Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Gen-Os
Gen-Os Korowo-gąbczasty miks kostny z kolagenem granulacja 250-1000 0,25 g 0,5 g 1,0 g 2,0 g
Drukuj
MOŻESZ POTRZEBOWAĆ TAKŻE:
Apatos
OsteoBiol Apatos to biomateriał pochodzenia zwierzęcego w formie granulatu produkowany w niskiej temperaturze nie zawierający kolagenu.
Szczegóły
Curved Cortical Lamina
Płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Derma
Membrana wytworzona z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Evolution
Dwustronna resorbowalna membrana uzyskiwana z tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły
Gel 40
OsteoBiol Gel 40 to kompozycja naturalnego kolagenu typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie, zawierająca w 60% granulat Gen-Os.
Szczegóły
Putty
OsteoBiol Putty to biomateriał o konsystencji gęstej pasty, składający się w 80% z Gen Os i w 20% z czystego żelu kolagenowego OsteoBiol Gel 0.
Szczegóły
Soft Cortical Lamina
Miękkie płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.
Szczegóły
Special
Przezroczysta i elastyczna membrana, uzyskana z cienkich tkanek mezynchemalnych.
Szczegóły