Gel 40

Tecnoss


OsteoBiol Gel 40 to matryca kolagenowa typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie produkcji w firmie Tecnoss, wypełniona w 60% swojej objętości mikronizowaną kością heterologiczną Gen-Os (o rozdrobnionej granulacji do 300 mikrometrów) dla zwiększenia twardości konsystencji i stabilności materiału.

Materiał ma konsystencję żelu w temperaturze poniżej 30ºC. W wyższej temperaturze zmniejsza się gęstość materiału, więc Gel 40 może być mieszany z płynami rozpuszczalnymi w wodzie i tłuszczach.

Dzięki zawartości kolagenu Gel 40 ułatwia krzepnięcie krwi, a następnie inwazję naprawczych i regenerujących komórek; dodatkowo kość kortykalno-gąbczasta zapewnia niezbędny stelaż dla nowo odbudowującej się kości.


Jeżeli utwardzenie żelu jest zbyt mocne zaleca się dodanie kilku kropel wody lub roztworu letniej soli fizjologicznej przed założeniem do defektu i dokładne wymieszanie nowo powstałej mikstury do momentu uzyskania żądanej konsystencji. Po umieszczeniu w defekcie Gel 40 rozpuszcza się pod wpływem temperatury ciała łącząc się z krwią i tym samym przyczyniając się do szybszego krzepnięcia krwi.

Zastosowanie kliniczne:
Gel 40:
podniesienie dna zatoki z dojściem pionowym; leczenie kieszonek przyzębia i recesji dziąsłowych; może być również mieszany z Gen-Os i używany jako stabilizator wszczepu.

 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Opis produktu Pobierz
Regeneracja przyzębia - OsteoBiol Pobierz
Sinus lift metodą zamkniętą - OsteoBiol Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Gel 40
Gel 40
Gel 40
Gel 40 - strzykawka 1x0,5 cm3; strzykawka 3x0,5 cm3
Gel 40
strzykawka 1x0,5 cm3; 05GEL40S
strzykawka 3x0,5 cm3 15GEL40S
Drukuj