Derma

Tecnoss


Wytworzone z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego (wieprzowego), metodą opracowaną przez Tecnoss, membrany Derma są całkowicie resorbowalne.

Zwarta konsystencja i odporność na uszkodzenia pozwala na doskonałą stabilizację i wydłużoną ochronę biomateriału w zabiegach dużej regeneracji. Stanowi jednocześnie mocną barierę ukierunkowującą wzrost nabłonka i zapobiegającą jego wrastaniu.

Sposób użycia:
Membranie należy nadać żądany kształt za pomocą nożyczek. Następnie namoczyć w letnim roztworze fizjologicznym na 15 minut. Kiedy membrana osiągnie już żądaną elastyczność, należy ją umieścić w przygotowanym wcześniej miejscu wszczepu. Bardzo ważne jest, by przygotować kieszonkę za pomocą dźwigni, by uzyskać dobre przyleganie membrany w miejscu wszczepu po zaszyciu brzegów. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się założyć szew kopertowy, dzięki któremu krawędzie dziąsła przytrzymają membranę.

Jeśli membrana z jakiegokolwiek powodu rozchodzi się (na przykład, wtórne rozerwanie krawędzi) nie należy jej usuwać; jej plastyczność i konsystencja pozwalają na całkowite zagojenie rany przez ziarnowanie.

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona dużej regeneracji z ryzykiem ekspozycji.

Implantologia: ochrona i stabilizacji poddawanych regeneracji defektów dwuściennych;

Periodontologia: utworzenie przestrzeni w recesjach dziąsłowych (Derma Bardzo Cienka).

 

MATERIAŁY DO POBRANIA
Opis produktu Pobierz
Ulotka Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Derma
Membrana Derma
Membrana Derma
blister w rozmiarach: 20x20mm; 30x30mm
Membrana dostępna w rozmiarach:
1 blister 20x20mm standard ED02SS
1 blister 30x30mm standard ED03SS
Drukuj