Trochę wspomnień...

W pierwszym roku działalności firma zaopatrywała państwową ochronę zdrowia w produkty medyczne dostępne jedynie w polskich hurtowniach i produkowane przez krajowych wytwórców. Jednak specyfika gospodarcza tych czasów nie pozwoliła na dynamiczny rozwój małej, prywatnej firmy w oparciu o zaopatrzenie w deficytowe produkty krajowe.

Już w 1989 roku, znając potrzeby i luki w zaopatrzeniu polskiej ochrony zdrowia, właściciele firmy rozpoczęli poszukiwania nowych produktów i źródeł zaopatrzenia poza granicami naszego kraju.

Pod koniec 1989 roku nawiązaliśmy kontakt z niemieckim producentem środków dezynfekcyjnych Lysoform Dr Hans Rosemann GmbH z Berlina, a w 1990 roku podpisaliśmy pierwszą międzynarodową umowę handlową. Na mocy tej umowy MEDILAB został wyłącznym importerem, przedstawicielem i dystrybutorem środków dezynfekcyjnych tego producenta.

Odpowiednio dobrane do potrzeb polskiej ochrony zdrowia, sukcesywnie rejestrowane i profesjonalnie wprowadzane na rynek polski preparaty dezynfekcyjne Lysoform, były w owym czasie jedynymi nowoczesnymi środkami dezynfekcyjnymi dostępnymi w Polsce. Importowane preparaty dezynfekcyjne cechowały się relatywnie niską ceną, wysoką skutecznością biobójczą, a użytkownicy szybko docenili ich nowoczesne walory użytkowe, jak np. łatwość przygotowania roztworów roboczych, doskonałe właściwości myjące, estetyczne i praktyczne opakowania i przyjemny zapach.
Właściciele firmy o wykształceniu medycznym, znając realia rynkowe, widząc ogromne potrzeby i zaniedbania w poziomie higieny w placówkach ochrony zdrowia w owych czasach, podjęli trudną próbę przeniesienia zachodnich standardów i procedur higienicznych do polskiej ochrony zdrowia. Korzystając z dostępu do fachowej wiedzy oraz pomocy i doświadczenia swojego partnera handlowego Lysoform Dr. Hans Rosemann GmbH w dziedzinie zwalczania zakażeń szpitalnych w Niemczech, organizowali oni liczne konferencje i szkolenia dla pracowników polskiej ochrony zdrowia i nadzoru sanitarnego. W podnoszeniu poziomu wiedzy brali udział specjaliści i autorytety z Niemiec, Szwecji i Polski. Jednocześnie zarząd publikował liczne opracowania fachowe, szkolił własnych pracowników i pracowników dystrybutorów.

Lata 1991-1998 to okres znaczącego rozwoju firmy i uzyskania pozycji lidera profesjonalnego dostawcy środków dezynfekcyjnych w Polsce. Te lata to również okres wzrostu rynku prywatnych świadczeń zdrowotnych, jak i wzrostu świadomości i odpowiedzialności placówek oraz personelu medycznego w zakresie zakażeń szpitalnych.

Potrzeba coraz aktywniejszego zaopatrzenia rosnącej liczby odbiorców wywołała konieczność rozbudowy sieci dystrybucji w oparciu o istniejące i nowopowstające hurtownie farmaceutyczne i specjalistyczne sklepy medyczne i stomatologiczne.

Nowoczesne produkty, trafnie dobrane do potrzeb i realiów polskiej ochrony zdrowia sprawiły, iż firma prowadząc fachowy i aktywny marketing produktów szybko uzyskała pozycję lidera na rynku środków dezynfekcyjnych w Polsce.

Lata 1999-2008 to okres, w którym firma kontynuuje wzrost i umacnia swoją pozycję lidera na polskim rynku. Potrzeba wzbogacania oferty o nowoczesne technologicznie produkty zaowocowała nawiązaniem współpracy z kolejnymi światowymi producentami środków dezynfekcyjnych. Medilab wychodząc naprzeciw stale rosnącemu zapotrzebowaniu na najwyższej klasy sprzęt medyczny do dezynfekcji i sterylizacji wprowadził do sprzedaży doskonałej jakości autoklawy, myjnie i dezynfektory renomowanych producentów. Podążając za potrzebami rynku, oferta została rozszerzona o szeroką gamę produktów stomatologicznych, stosowanych w protetyce, chirurgii, periodontologii oraz stomatologii zachowawczej.

W 2009 roku obchodziliśmy dwudziestolecie działalności, które zbiegło się ze zmianą naszej siedziby, reorganizacją magazynów oraz wprowadzeniem specjalistycznego oprogramowania wspomagającego zarządzanie firmą. W tym czasie ruszyła też nowa witryna www.medilab.pl w pełni odwzorowująca nasze przyszłościowe nastawienie. Był to dla nas swego rodzaju nowy początek. W nowym miejscu, z nową energią i pomysłami wkroczyliśmy w kolejny etap funkcjonowania, a zarazem nieustannie kontynuujemy realizację wytyczonych celów.

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować zadzwoń lub napisz:

 
(85) 747 93 00
 
Możesz też
skorzystać z Formularza kontaktowego:


Formularz kontaktowy
Firma