Firma Medilab Sp. z o. o. w Białymstoku powstała w 1988 roku i jest koncesjonowaną hurtownią farmaceutyczną.
 

Niewiele polskich firm o prywatnym kapitale zaopatrujących obszar medyczny może pochwalić się tak długim doświadczeniem.
 

Podczas 30 letniej działalności w firmie skrystalizował się wybór branż i ścisły zakres działalności handlowej. Są to:
 

 • zaopatrzenie placówek ochrony zdrowia i innych obszarów gospodarki w produkty i środki do utrzymania higieny,   rozwiń

  Nasz asortyment środków dezynfekcyjnych i higienicznych jest bardzo szeroki, a każdy z produktów to doskonałe połączenie wysokiej jakości, dostosowania do polskich realiów i niskiej ceny. Poprzez prowadzone szkolenia propagujemy najnowocześniejsze światowe standardy z zakresu higieny. Kontakt z autorytetami w tej dziedzinie w kraju, jak też na forum międzynarodowym pozwala nam na podnoszenie własnej wiedzy i przekazywanie jej innym.
  Lysoform Dr. Hans Rosemann GmbH, Niemcy
  Od roku 1990 współpracujemy z Lysoform Dr. Hans Rosemann GmbH, Niemcy
  Pierwszy, z ponad 100-letnią tradycją, producent reprezentowany w Polsce przez Medilab. Wytwarzane przez niego preparaty dezynfekcyjne, jak np. Lysoformin 3000 i Aerodesin 2000 są niezmiennie bardzo popularne w Polsce.
  Sterisol AB, Szwecja
  Od roku 1992 współpracujemy z Sterisol AB, Szwecja
  Nawiązując współpracę z firmą Sterisol wprowadziliśmy na polski rynek unikalny, tzw. zamknięty, system higieny rąk. System Sterisol nadal uważany jest za najdoskonalej dostosowany do wymogów antyseptyki i higieny rąk.
  Aquafilm Ltd., Wielka Brytania / Monosol, Wielka Brytania
  Od roku 1996 współpracujemy z Aquafilm Ltd. w 2004r. przejętym przez Monosol, Wielka Brytania
  Producent worków do zbierania i transportu zanieczyszczonej bielizny szpitalnej, które rozpuszczają się w wodzie podczas procesu prania.
  Guest Medical Ltd., Wielka Brytania
  Od roku 2001 współpracujemy z Guest Medical Ltd., Wielka Brytania
  Producent preparatów na bazie aktywnego chloru.
  Laboratoires Anios, Francja
  Od roku 2005 współpracujemy z Laboratoires Anios, Francja
  Producent szerokiej gamy nowoczesnych produktów myjących, dezynfekcyjnych, sprzętu i urządzeń do utrzymania higieny w służbie zdrowia i innych dziedzinach gospodarki.

 • zaopatrzenie ochrony zdrowia w materiały eksploatacyjne do procesów sterylizacji,   rozwiń

  Skuteczność procesów sterylizacji musi być regularnie kontrolowana za pomocą testów i wskaźników. Sterylizowane narzędzia lekarskie o ile maja być bezpiecznie przechowywane muszą być opakowane w specjalistyczne, zgodne z normami opakowania. Medilab od lat dostarcza najwyższej jakości testy i i opakowania do sterylizacji.
  Propper Ltd., USA
  Od 1998 roku współpracujemy z Propper Ltd., USA
  Producent szerokiej gamy testów, sprawdzianów i wskaźników kontroli procesów sterylizacji.
  Medipack, Tajwan
  W latach 1999-2008 współpracowaliśmy z Medipack, Tajwan
  Producent szerokiej gamy opakowań papierowo-foliowych do sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego.
  Sigma Medical SUPPLIES CORP., Tajwan
  Od początku 2009 roku współpracujemy z - Sigma Medical SUPPLIES CORP., Tajwan
  Producentem szerokiej gamy opakowań do sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego.

 • zaopatrzenie ochrony zdrowia w myjnie-dezynfektory i sterylizatory medyczne,   rozwiń

  Wprowadzanie wysokich standardów higieny szpitalnej wymusza wyposażenie placówek służby zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt spełniający najnowsze obowiązujące normy. Nasi partnerzy zagraniczni należą do czołówki światowych producentów sprzętu medycznego. Ta część rynku medycznego obsługiwana jest z dużym sukcesem przez naszą firmę zarówno w zakresie doradztwa, sprzedaży jak i świadczonia usług serwisowych.
  Steelco Spa, Włochy
  Od 2006 roku współpracujemy z Steelco Spa, Włochy
  Wiodący w Europie dostawca urządzeń do maszynowego mycia i termodezynfekcji narzędzi i sprzętu medycznego.
  Soluscope, Francja
  Od 2006 roku współpracujemy z Soluscope, Francja
  Producent wysoko zawansowanych technologiczne, spełniających normy europejskie myjni-dezynfektorów niskotemperaturowych przeznaczonych do reprocesoringu sprzętu endoskopowego.
  Tuttnauer, Izrael
  Od 2008 roku współpracujemy z Tuttnauer, Izrael.
  Znany, wieloletni Producent wysokiej jakości autoklawów medycznych, stomatologicznych a także autoklawów przeznaczonych do laboratoriów i przemysłu farmaceutycznego.

 • zaopatrzenie gabinetów stomatologicznych w nowoczesne materiały stomatologiczne, protetyczne i chirurgiczne.   rozwiń

  Naszym celem jest oferowanie polskim stomatologom nowoczesnych, sprawdzonych na świecie materiałów stomatologicznych. Szczególny nacisk kładziemy na użyteczność produktów - ich zastosowanie musi być łatwe i oszczędzać czas użytkowników. Bardzo ważna jest dla nas dziedzina chirurgii stomatologicznej. Oferujemy produkty innowacyjne, oparte na wyjątkowych, nowoczesnych technologiach.
  DMG Hamburg, Niemcy
  Rok 1991 - 2012 DMG Hamburg, Niemcy
  Oferując w latach 1991-2012 produkty DMG Hamburg dostarczaliśmy polskim stomatologom innowacyjne materiały stomatologiczne i protetyczne, z których firma ta jest znana w ponad 50 krajach świata. Wiele produktów z oferty DMG jest liderami rynków tak wymagających jak USA i Niemcy.
  Germiphene, Kanada
  Rok 1998 - Germiphene, Kanada
  Producent pianki fluoryzacyjnej o smaku truskawkowym i miętowym, dzięki którym zabiegi profilaktyki próchnicowej są bardzo miłym przeżyciem dla małego pacjenta.
  Tecnoss Dental s.r.l., Włochy
  Rok 2005 – Tecnoss Dental s.r.l., Włochy
  Producent naturalnych biomateriałów do zastosowania w zabiegach chirurgii stomatologicznej i periodontologii. Produkty wyróżnia zawartość naturalnego kolagenu, który nie jest dodawany do ksenograftu w procesie produkcji, a pozostaje zachowany w materiale. Proces ten odbywa się w niskiej temperaturze i jest opatentowany.
  Helmut Zepf Medizintechnik GmbH, Niemcy
  Rok 2010 – Helmut Zepf Medizintechnik GmbH, Niemcy
  Producent wysokiej klasy instrumentów stomatologicznych zaprojektowanych z myślą o profesjonalnych chirurgach dentystycznych. W Zepf projekt podąża za funkcjonalnością. Narzędzia wyróżniają się optymalną konstrukcją pod względem wyglądu jak i przeznaczenia. Ten wspaniały atrybut wszystkich instrumentów Zepf jest dużą zaletą podczas używania, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo lekarza, ale przede wszystkim pacjenta podczas trwania zabiegu.


Naszymi dostawcami są producenci z Europy, Kanady, Izraela, USA, Tajwanu a naszymi odbiorcami placówki ochrony zdrowia jak i liczni odbiorcy z innych dziedzin gospodarki. Produkty, w które zaopatrujemy naszych Klientów, są zawsze starannie dobierane na podstawie trzech kluczowych cech: doskonałej jakości, dostosowania do potrzeb polskich odbiorców i korzystnej ceny.
 

Dbamy o to, aby pozostawać w ścisłym kontakcie z dostawcami. Uczestniczymy aktywnie w rozwijaniu marki producenta. Organizujemy działania marketingowe w Polsce, zapewniając sieć dystrybucji dostosowaną do specyfiki produktów.
 

Potrafimy trafnie ocenić potrzeby polskiego rynku. W ciągu dwóch dekad działalności zgromadziliśmy duże doświadczenie i dzięki temu produkty wprowadzane na rynek przez naszą firmę odnoszą sukces. Od 25 lat cieszymy się opinią godnego zaufania, stabilnego partnera handlowego- zarówno wśród producentów, jak i odbiorców w Polsce. Na umocnienie tej opinii pracujemy każdego dnia.

 
Jeżeli chcesz się z nami skontaktować zadzwoń lub napisz:

 
(85) 747 93 00
 
Możesz też
skorzystać z Formularza kontaktowego:


Formularz kontaktowy
Firma