Gen-Os + TSV gel

Tecnoss


TSV gel - wrażliwy na działanie temperatury, wchłanialny roztwór do stabilizacji wszczepu. Celem produktu jest zapewnienie stabilności mechanicznej dla substytutów kostnych i membran.

OsteoBiol ® TSV Gel sterylizowany jest promieniowaniem Gamma. Jest niewidoczny na zdjęciach RTG. Składa się z heterologicznego żelu kolagenowego tylu I i III, połączonego z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi, rozpuszczonymi w roztworze wodnym zawierającym biokompatybilny kopolimer syntetyczny, który nadaje żelowi OsteoBiol ® TSV termo-odwracalne i termicznie żelujące właściwości. W niskiej temperaturze (+4°C), żel jest stosunkowo płynny i łatwy do połączenia z granulatem. Staje się
natomiast bardzo lepki po wszczepieniu - przy kontakcie z temperaturą ciała.

Gen-Os - to korowo-gąbczasty miks kości heterologicznej z kolagenem. Przeznaczenie: uniwersalny wypełniacz przestrzeni.

Naturalny substytut kości autogennej z zachowaną strukturą (matryca i forma porowata), wykazuje dużą aktywność osteokondukcyjną. Jest biokompatybilny i biodostępny, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Universita degli Studi di Torino zgodnie z metodą ISO 10993 na żywych tankach.

Wskazania do stosowania:

  1.  TSV Gel należy umieścić w lodówce przed operacją (minimum 1 godzina).
  2. W miarę możliwości zalecamy umieścić w lodówce również sterylną (nadal zapakowaną w rękaw/torebkę do sterylizacji) miseczkę do mieszania biomateriału. Pozwoli to na utrzymanie niskiej temperatury żelu TSV podczas łączenia go z granulatem Gen-Os.
  3. TSV Gel i miseczka na biomateriał powinny zostać wyjęte z lodówki na 3-4 min przed wszczepieniem a miejsce wszczepienia powinno być wcześniej przygotowane.
  4. Zimny TSV Gel powinien być mieszany z Gen-Os pochodzącym z tego samego zestawu w zimnej miseczce. Do nawilżenia granulatu zużywamy 2/3 strzykawki TSV Gel natomiast pozostałą 1/3 żelu pozostawiamy do „przyklejenia” membrany Evolution do wszczepu.
  5. Po dobrym- dokładnym wymieszaniu szpatułką obu składników, biomateriał będzie miał około 8-10 stopni. W momencie aplikacji w miejscu wszczepu lepkość TSV Gelu szybko wzrośnie umożliwiając łatwą aplikację i odpowiednią stabilizację biomateriału.
  6. Po zakończonej aplikacji wszczepu (miksu Gen-Os z TSV Gel) należy pozostałą część (1/3 strzykawki) żelu rozsmarować na szorstkiej stronie membrany Evolution.  
MATERIAŁY DO POBRANIA
Informacje o produkcie Pobierz
Zamknij
Nazwa produktu Zawartość opakowania Ilość w opakowaniu zbiorczym Opis Numer referencyjny
Gen-Os + TSV gel
Gen-Os + TSV gel
Gen-Os + TSV gel
Gen-Os + TSV gel Gen-Os 0,5g + TSV gel 0,5 cc
Pakiet promocyjny
Gen-Os + TSV gel
Gen-Os + TSV gel
Gen-Os + TSV gel Gen-Os 1g + TSV gel 1 cc
Pakiet promocyjny
Drukuj
MOŻESZ POTRZEBOWAĆ TAKŻE:
Gen-Os
OsteoBiol Gen-Os to korowo-gąbczasty miks kości heterologicznej z kolagenem. Przeznaczenie: uniwersalny wypełniacz przestrzeni.
Szczegóły